O galerii


Dariusz Twardoch prowadzi działalność artystyczną ponad 30 lat co świętowaliśmy w kwietniu 2017 r. podczas retrospektywnej wystawy w Warszawie w Centrum Sztuki Fort. Przez cały ten czas jego Ludzieńkowie gościli w sercach w kraju i za granicą i wciąż są rozchwytywani. Twórczość Twardocha doceniono podczas wielu konkursów i prezentowano na licznych wystawach, a najmłodsi w szkolnych podręcznikach analizują jego ilustracje.

Ja mam przyjemność współpracować z Dariuszem Twardochem jako jego manager już 10 lat.

Wybrane wystawy z udziałem Dariuszem Twardocha:
Wyjątkowe wydarzenie artystyczne w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie – wernisaż malarstwa Dariusza Twardocha pt. „Historie Ludzieńków”.

Data wernisażu: 08.09.2019 godz. 16:00
Miejsce: Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego ul. Czarnieckiego 51, Warszawa.
Wystawę można odwiedzać codziennie do 15.09.2019 w godzinach 12-19.
Wstęp wolny.

8 września 2019 r. o godz. 16 w zabytkowych wnętrzach Fortu Sokolnickiego kulturalny sezon jesienno-zimowy rozpocznie wystawa Dariusza Twardocha „Historie Ludzieńków”. Oprawę muzyczną w trakcie wernisażu zapewni Krzysztof Gerus (gitara klasyczna).

"Kiedyś świat Ludzieńków to był świat marionetek i lalkarza. Lalkarz odszedł, zostawił Ludzieńków i od tej chwili radzą sobie same. Tak samo jak my."

Dariusz Twardoch


Zaproszenie

ZaproszenieV WEEKEND ZE SZTUKĄ
17-19 MAJA w Krakowie, w Niebieski Art Hotel&Spa przy Flisackiej 3.


V WEEKEND ZE SZTUKĄ

Podczas wystawy Dariusz Twardoch zaprezentował swoje obrazy wraz z innymi artystami. Wystawa trwała od piątku do niedzieli, a podczas wernisażu o smakowite małe co nieco zadbała restauracja Vanilla Sky 5* z hotelu.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie galerii Polish Art&Design: V WEEKEND ZE SZTUKĄRelacja z wernisażu dwóch wystaw - „Świat widziany akwarelą” z udziałem Pauliny Kopestyńskiej, Ryszarda Rogali, Krzysztofa Ludwina, Andrzeja Gosika i Adama Papke oraz
z wystawy Dariusza Twardocha pt.: „Teatr lalek”.

23 listopada 2018 odbył się wernisaż dwóch wystaw. W wystawie pt.: „Świat widziany akwarelą” udział wzięli artyści należący do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich – Paulina Kopestyńska, Ryszard Rogala, krakowski artysta Krzysztof Ludwin, Andrzej Gosik i Adam Papke. Druga wystawa o tytule „Teatr lalek” poświęcona była malarstwu Dariusza Twardocha. Wystawy zorganizowała Galeria Polish Art&Design i Galeria Twardocha na zaproszenie hotelu Niebieskiego Art&Spa w Krakowie.

Kraków 2018 - relacja

Ogromną atrakcję wernisażu stanowiło malowanie portretu na żywo przez malarkę Paulinę Kopestyńską. Artystka portretowała osobę, która wygrała loterię zorganizowaną podczas wernisażu. Dwoje uczestników wydarzenia, którym szczęście nie dopisało podczas losowania,
a pragnęło otrzymać swój własny portret, zostało namalowanych na żywo po oficjalnej części wernisażu.

Inspirację do zorganizowania wystawy artystów posługujących się akwarelą i należących do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, stanowiło 21 Sympozjum Akwarelowe, które miało miejsce we wrześniu br. w Pałacu Sztuki w Krakowie. W trakcie zjazdu odbyły się m.in. warsztaty i wykłady a podczas wernisażu zaprezentowano blisko 300 akwareli artystów z całej Europy, gdzie jeden obraz prezentował jeden artysta. Wystawa „Świat widziany akwarelą” stanowiła okazję by obejrzeć wiele więcej obrazów polskich akwarelistów z SAP-u.

„Wszyscy artyści prezentujący swoje obrazy to osoby uznane w kraju i na świecie, posiadające wieloletni dorobek artystyczny, laureaci przeróżnych konkursów krajowych
i zagranicznych, którzy do perfekcji opanowali warsztat.”
– mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek, właściciel galerii Polish Art&Design i manager Dariusza Twardocha.

Drugie wydarzenie stanowiła wystawa malarstwa pastelowego Dariusza Twardocha pt.: „Teatr lalek”. Dariusz Twardoch zaprezentował swój ukochany cykl Ludzieńków, czyli pajacyków, marionetek, lalek który tworzy już od 30 lat. Ta wystawa stanowiła również zamknięcie jubileuszowego roku w którym świętowaliśmy 10-lecie powstania projektu Galeria Twardocha.
„Przyszły rok będzie obfitował również w niespodzianki. Między innymi szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników malarstwa pastelowego Dariusza Twardocha. W najstarszym teatrze lalek „Baj” w Warszawie zostanie odsłonięty mural z Ludzieńkami” – dodaje Agnieszka Ostrowska-Domalążek, manger Dariusza Twardocha.

Wystawie patronowali: telewizja TVP3 Kraków, Radio Kraków, Portal Urzędu Miasta Krakowa - Magiczny Kraków, Artinfo.pl, Lounge Magazyn i Miasto Kobiet.

Wystawy odbyły się w artystycznej przystani na mapie Krakowa, w Hotelu Niebieskim Art&Spa przy ul. Flisackej 3.

Napisali o nas:

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI


Teatr lalek

Teatr lalek
Wernisaz Warszawa 2018.jpg
Retrospektywna wystawa malarstwa Dariusza Twardocha pt."Takie zwykłe choć...niezwykłe sceny z życiu Ludzieńków" odbyła się w kwietniu 2017r. w Warszawie. Relację z wernisażu wyemitował "Kurier Warszawski" na TVP3 Warszawa.

Zobacz relację z wystawy w Warszawie

Wystawa była objęta patronatem medialnym TVP Kultura, TVP3 Warszawa i Radio Zet Chilli a partnerami wydarzenia było także Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego oraz galeria Polish Art&Design. Więcej relacji można obejrzeć na www.facebook.com/galeriapad


plakat_war_twardoch.jpg
Podczas wystawy „Magia kolorów i emocji”, która odbyła się w Niebieski Art Hotel&Spa w Krakowie, zaprezentowaliśmy obrazy Dariusza Twardocha, Jerzego Cicheckiego, Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej i Gabriela Grabczyńskiego. Tło muzyczne na żywo zapewnił Paweł Domaradzki, krakowski pianista i aranżer.

Video zaproszenie: https://youtu.be/ku1io9W90_8

Patronat nad wystawą objęli: TVP3 Kraków, Radio Kraków, portal Urzędu Miasta Kraków - Magiczny Kraków, Lounge Magazine, Miasto Kobiet i Karnet Kulturalny.

plakat_krakow_2017.jpg
Na wystawie "W krainie marzeń i pragnień" prezentowali swe prace: Dariusz Twardoch, Małgorzata Piątek-Grabczyńska oraz Mariola i Grzegorz Ptak. Wernisaż odbył się w 2016r. w Krakowie w Niebieski Art Hotel&Spa i uświętnił otwarcie internetoweg galerii Polish Art&Design. Wystawie patronował portal Urzędu Miasta Kraków - Magiczny Kraków, Program7, Radio Zet Chilli, Miasto Kobiet i Lounge Magazine.

Zobacz relację z wystawy

Krakow 251116.JPGWystawa "Nasz smok gwiazdy po niebie rozsiewa..." w 2015r. była w pełni poświęcona malarstwu Darka Twardocha i zaprezentowaliśmy ją w artystycznej przystani w Krakowie, w Niebieski Art Hotel &Spa. Patronat nad wystawą objęło m.in. Radio Zet Chilli.

plakat_krakow_2015.jpg

plakat_krakow_2015b.jpgWszystkie dokumenty, zdjęcia, grafiki, skrypty i inne pliki zamieszczone pod adresem www.galeriatwardocha.pl są własnością prywatną. Kopiowanie i rozpowszechnianie w celach komercyjnych jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną musi być uprzednio uzgodnione z właścicielem tej strony.